www.malkass.lt      tel.:8 671 11114       8 602 55250
Google
Telefonai pasiteiravimui:

  8 671 11114
 
  8 602 55250


Ąžuolinės malkos

      Ąžuolas yra ilgaamžis lapuotis, buko šeimos augalas. Ąžuolų priskaičiuojama apie 600 rūšių. Auga maždaug iki 40 metrų aukščio, kamieno skersmuo 1-2 metrai.
      Ąžuolo mediena yra labai tvirta, didelio tankio, atspari puvimui, jos tekstūra yra labai graži ir išraiškinga. Iš ąžuolo medienos gaminami baldai, parketas, statinės, įvairūs įrankiai - visa tai, kam panaudoti reikalingas tvirtumas, ilgaamžiškumas ir atsparumas puvimui. Vertingiausia mediena yra arčiau šerdies, ji mažiau susisuka ir beveik neskilinėja.
      Dėl didelio tankio ąžuolo mediena yra gana sunki ~700 kg/m3, todėl ąžuolinės malkos yra  pirmos kaitrumo  grupės.
   Dėl ąžuolinių malkų aukštos degimo temperatūros nepatartina ąžuolo malkomis kūrenti molinių ir koklinių krosnių, nes nuo karščio gali sutrūkinėti krosnies sienelės, bet puikiai tinka židiniams ir šildymo katilams kūrenti, nes kūrenant aukšto kaitrumo malkomis reikia rečiau užkraudinėti katilo arba židinio pakūrą. Taip pat reikėtų žiūrėti, kad ąžuolinės malkos būtų pakankamai gerai išdžiūvusios, nes kūrenant nepakankamai išdžiūvusiomis ąžuolinėmis malkomis, degimo proceso metu išsiskiria daug dervų, kurios gadina katilų sieneles. Taip pat nusėda ant kamino sienelių, taip greičiau uškišdamos kaminą. Ąžuolinių malkų kainas rasite čia
.